Minigrants

Idea Boot Camp — невід’ємна частина фестивалю Plan B, протягом якої команди ініціаторів отримують сет спільних лекцій та особистих консультацій за різними напрямками.

У 2020 році Idea Boot Camp, як і весь фестиваль, перейшов в онлайн. Було проведено понад 300 освітніх сесій та докручено майже 100 команд з усієї країни!

У 2021 чотири проєкти отримали мінігранти на розвиток втілення ідей. Це стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через USAID.

Медіагрупа Накипіло показала, як докручувалися грантові проєкти наших грантерів.

FREESKY. КОСТЯНТИНІВКА

Вчителі та учнівське самоврядування Костянтинівської ЗОШ №3 створили альтернативний навчальний простір просто неба. Раніше ця школа першою відкрила інклюзивні класи в місті, запустила соціальне підприємство «ЕкоВарня», встановила водоочисну станцію.

Вчителі кажуть, що пусковим механізмом змін є запит школярів на серйозні, «дорослі» речі, а не розваги.

FreeSky — ініціатива, метою якої стало щире заохочення учнів до освітнього процесу, створення творчої атмосфери й розвиток відчуття свободи.

Менторами FreeSky стала команда Моя Кімната. Разом із вчителями вони винаходили нові правила комунікації та сучасний стиль ведення освітніх програм для дітей та підлітків.

Грантери навчилися чіткіше висловлювати свої бажання і емоції, не доводити дрібні конфлікти до масштабних, об’єднувати і створювати культуру команди.

Гарелея Неотодрёшь. Лисичанськ

Гарелея — мистецький проєкт, заснований художником Віталієм Матухно. Концепція полягає у перетворенні нестандартних, часто закинутих, просторів на виставкові зали із особливим характером. Локаціями для експозицій вже побули закинуті історичні будівлі, зруйнований бойовими діями та відновлений міст, квартира у панельці, відділення Нової пошти, закинуті будинки, вечіроковий танц-пол у пром-зоні та інші нетривіальні місця.

За кошти мінігранту команда організувала виставкові експерименти у п’яти містах — Лисичанську,Гарелея — мистецький проєкт, заснований художником Віталієм Матухно. Концепція полягає у перетворенні нестандартних, часто закинутих, просторів на виставкові зали із особливим характером. Локаціями для експозицій вже побули закинуті історичні будівлі, зруйнований бойовими діями та відновлений міст, квартира у панельці, відділення Нової пошти, закинуті будинки, вечіроковий танц-пол у пром-зоні та інші нетривіальні місця.

SHUM RAVE. СЛОВ’ЯНСЬК

Шум — це серія масштабних вечірок, зароджена у Слов’янську. Головним меседжем організатори виділяють відродження молодих культурних рухів у східних регіонах та заміну асоціації «Слов’янськ – війна» на «Слов’янськ – культура».

Євген Скрипнік, засновник Шуму, підкреслює, що людям із невеликих міст на Сході вкрай важливо почати вірити в себе, брати відповідальність за своє життя та місто.

«Нам потрібен діалог та позитивний спільно пережитий досвід. Активізація культурного життя може це вирішити»‎.

Ментори Shum.Rave — неймовірна команда стейдж-дизайнерів Blck Box, які працювали із тогорічною сценою Plan B. Окрім консультацій, Блек Бокси спроєктували та підготували видовищний світловий сетап серпневого рейву у Слов’янську.

НЕ ФРЕСКА, КОНЕЧНО. БАХМУТ.

Проєкт Не Фреска спрямований на підтримку молодих художників у Бахмуті та в регіоні, а також на створення майданчиків взаємодії містян та митців. Це стріт-арт лабораторія для тих, кого цікавить мистецтво.

За підтримки мінігранту команда Нефрески створювала нові роботи та використовувала міські простори для експозицій. Вони організували щонедільні виставки біля майстерні, заохочували дорослих та дітей у творчі групи, а в липні завісили холстами стіну Кинотеатр “Победа”.

Автори проєкту прагнуть об’єднати жителів Бахмута через освоєння міського простору, а також познайомити та спрямувати молодих художників. За час проєкту було докручено майстерню — дружній простір, місце для резиденцій та зустрічей.

Менторка проєкту — Алевтина Кахідзе. Вона є художницею і кураторкою, займається просуванням художників і застосовує міжнародний досвід для втілення проєктів у післявоєнному Бахмуті.

Команда мала кілька менторськиї воркшопів про публічний простір, його переваги і ризики для мистецького висловлювання, співжиття з економічними та соціальними вимогами та медіацію художніх творів для різної аудиторії.

Проєкт здійснюється ГО «Культурна Агенція А» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».